Hemen İletişime Geçin

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz.

Whatsapp:
0507 365 19 19

Bayramda ve özel günlerde de hizmet vermekteyiz.

Musluk Tamiri

Musluk Tamiri

Kullanılacak Alana Göre Musluk Seçimi

Lavaboların günlük kullanımları göz önünde bulundurulduğunda arıza gösterme sıklığı ciddi orandadır. Açma kapama sıklığına göre iç mekanizmalarının gevşemesi ve işlevini yitirmesi sonucu su kaçakları ya da damlatma gibi problemlerle karşılaşılmaktadır. Musluk iç malzemesinin kaliteli olması, kullanım durumunda göre mekanizmanın yaşam süresini belirlemektedir.

Musluk Kalitesi ve Seçimi Önemli

Piyasada her bütçeye uygun musluk bulmak mümkündür. Fiyatına göre seçilen musluk ile kalite seçimi de yapmış oluruz. İç mekanizması ve dış malzemesi kaliteli bir musluk yüksek fiyata satılmaktadır. Alınacak musluk, kullanılacak yere göre farklı özelliklere sahip olmaktadır.Mutfak için uzun boyunlu modeller daha uygunken, banyo için kısa boyunlu modeller önerilmektedir. Musluk tamiri konusunda garanti veren modeller seçildiğinde garanti süresi içinde müdahale olanağı kazanılır. Musluklar, kullanım ömürlerine göre sınıflandırılmaktadır. En çok kullanılan alanlarda daha sağlam modeller tercih edildiğinde bütçeye katkı sağlanabilir.

Musluk Seçiminde Ekonomi

Elle açılabilen modellerinin yanı sıra, otomatik olanları da tercih sebebi olabilir. Özellikle sık kullanılan alanlarda aranan otomatik musluklar, büyük derecede kolaylık sağlamaktadır. Otel, lokanta, AVM gibi insanların yoğun olduğu mekanların lavabolarında kullanılan sensörlü lavabo bataryaları, su tasarrufu sağlamaktadır.Kullanılmadığı zaman kendiliğinden duran sistemi ile, gereksiz kullanımın önüne geçmektedir. Sensörlü musluklar, tamir bakımından biraz daha teferruatlıdır. Elektrik aksamı bulunan bu modellerin geçirdiği arızalarda genellikle sensor problemleri ile karşı karşıya kalınmaktadır. Yapılacak tasarruf dikkate alındığında bu risk kabul edilebilir boyuttadır.